Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Hír

Velük csak nyerhetsz? Kiderült, idén melyek voltak a legjobb bankok

2017-11-16|Frissítve: 2022-01-18

Az OTP Bank lett az év bankja a Mastercard - Év bankja 2017 versenyén, az Év bankára címet idén Patai Mihály, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatója, a Magyar Bankszövetség elnöke nyerte el. 


Középpontban az innováció
 

A verseny keretében idén nyolc bankszakmai kategóriában indulhattak a Magyarországon lakossági szolgáltatást nyújtó kereskedelmi bankok. A hangsúlyt a szakmai zsüri idén az ügyfelek által igénybe vett szolgáltatásokra helyezte, azon belül  az ügyfélbarát, innovatív megoldások kiemelése, díjázása volt az elsődleges cél.
    
"Az év bankja" elismerést 2017-ben az OTP Bank nyerte el. Ebben a kategóriában a pontozáskor a zsűri figyelembe vette a további kategóriákban nyújtott teljesítményt is, így a legrangosabb cím nem csupán az üzleti eredményt tükrözi, hanem  egy átfogó képet ad a hazai bankszektor legjobb tagjairól.


Az OTP Bank kapta az első helyezettnek járó oklevelet "Az év lakossági mobil- és online-banki eszköze" kategóriában is. Ezt az elismerést az OTP Direkt internetbank és Smartbank alkalmazással nyerte el, amely számos funkcióval - például QR kódos regisztrációval, ujjlenyomatos belépéssel és aláírással, grafikus egyenleg-, számla- és kártyatörténettel - segíti az ügyfeleket a gyors és hatékony bankolásban. 
 

A CIB Bank bizonyult a legjobbnak "Az év lakossági hitelterméke" kategóriában, az Előrelépő Személyi Kölcsönnel, amely akár hét perc alatt elérhető a mobilalkalmazáson keresztül, egyedülállóan a hazai piacon.


"Az év társadalmilag felelős bankja" kategóriában idén a K&H Bank végzett az első helyen. A bank fenntarthatósági tevékenységének fő területei a vállalkozásösztönzés, pénzügyi oktatás, környezetvédelem és az egészség. 


Az egyik legnépszerűbb kategória idén "Az év lakossági megtakarítási terméke" volt, amelyben a MagNet Bank lett az első. A nyertes termék, az Apránként Megtakarítási Program abban segíti a bank ügyfeleit, hogy megtakarítási céljaik megvalósítása közben folyamatosan nyomon tudják követni, hol tartanak azok megvalósításában.


"Az év lakossági számlacsomagja" kategóriában idén a Gránit Bank végzett az élen, a Helló Gránit számlacsomaggal.


"Az év leginnovatívabb bankja" díjat szintén a Gránit Bank nyerte, holtversenyben az OTP Bankkal. A Gránit Bank üzletpolitikájának kulcseleme az innovációk sorozata, példa ezek közül az online számlanyitás és szerződéskötés tetszőleges helyen és időben, a GRÁNIT eBank, az ingyenes iSMS üzenetek bevezetése, a VideóBank (élő online ügyfélszolgálat) és a GránitPay. Az OTP Bank pályázatában azt emelte ki, hogy elsőként náluk valósult meg a bankfüggetlen érintéses mobilfizetés a Simple alkalmazáson belül. A bank a digitális aláírópadok fióki bevezetésével fokozatosan áttér a papírmentes működésre.


"Az év bankára" címet idén Patai Mihály, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatója nyerte el. Ezzel a díjjal a bankszakma saját körein belül ismeri el a kiemelkedő teljesítményt, hiszen a kategória győztesét a bankok vezetői választják ki maguk közül.
 

Forrás: evbankja.hu

Promóció

Kapcsolódó címkék

Legfrissebb hírek

Szárnyal a forint: tényleg ennyit számít a kormányváltás?
2026-04-14

Szárnyal a forint: tényleg ennyit számít a kormányváltás?

A tegnap előtti választási eredmények hatására rövid időn belül a 365-ös szint alá erősödött a forint az euróval szemben.

Elolvasom
Miért fáradunk el a pénzügyek kezelésében?
2026-04-13

Miért fáradunk el a pénzügyek kezelésében?

Sokan érzik úgy, hogy jó lenne végre rendbe tenni a pénzügyeiket, tudatosabban költeni, félretenni, átlátni, mi hova folyik el. Az első lendület általában meg is van: letöltünk egy appot, elkezdünk Excel-táblát vezetni, vagy jegyzetelünk a telefonban. Aztán néhány nap vagy hét után elfogy a motiváció.

Elolvasom
Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing
2026-04-13

Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing

Az MBH Csoporthoz tartozó Euroleasing Zrt. 2025-ben minden jelentős szegmensben erősödni tudott, így piaci részesedése meghaladta a 25 százalékot. A vállalat ügyfélportfóliója meghaladja a 600 milliárd forintot, mellyel stabilan őrzi a piacvezető pozícióját. Az eredményekhez a rugalmas és versenyképes finanszírozási forrást az MBH Csoport stabil pénzügyi háttere biztosította. 

Elolvasom