
-
Kisvállalkozói bankszámla kalkulátor
A vállalkozói bankszámlák összetettebbek a lakossági bankszámláknál, hiszen sokkal több szempontot kell figyelembe venni egy vállalkozás pénzügyeinél, mint magánszemélyként. A kalkulátorral azonban ezt néhány kattintással megteheted; hasonlítsd össze a vállalkozói számlacsomagokat, és válaszd ki azt, amelyik leginkább illik céged pénzügyeihez!
Fióki átutalás
Elektronikus átutalás
Állandó átutalás
Csoportos beszedési megbízás
Bankkártyás vásárlás
Bankkártya típusa
Bankkártya kibocsátója
Pénztári műveletek
ATM műveletek
SMS szolgáltatás
Internetbank
Az összehasonlítás nem tartalmazza a piac összes ajánlatát.
Kapcsolódó szolgáltatások
Kisvállalkozói számla: minden, amit tudnod kell
Vállalkozóként bizonyára jól tudod, hogy a stabil működéshez a pénzügyeket muszáj rendben tartani. Ehhez ma már számos eszköz áll rendelkezésre, emellett azonban az is fontos, hogy a vállalkozásod számára olyan bankszámlacsomagot válassz, amelyik illeszkedik a profiljához. A pénzintézeteknél számos ajánlat közül lehet választani, a döntést azonban nem érdemes csak az alapján meghozni, hogy melyik bank szimpatikus - számlanyitás előtt az alábbi szempontokat is célszerű átgondolni:
- Induló vállalkozásod van, vagy már működő vállalkozás számára szeretnél csomagot választani?
- Van-e olyan tevékenységi köröd, amivel kedvezményes, személyre szabott számlacsomagot választhatsz?
- Mekkora bevétele és kiadása van vagy lehet a vállalkozásnak?
- Milyen tranzakciók fordulnak elő?
- Csak forinttal lesz dolgod, vagy külföldről is számítasz bevételre?
- Mennyire fontos a vállalkozás életében az online bankolás?
- Hányan használjátok a bankszámlát?
Emellett az a kérdés is felmerülhet, hogy egyáltalán van-e szükség pénzforgalmi számlára a vállalkozás számára, vagy elegendő egy lakossági bankszámla is. Egy katás, alanyi adómentes egyéni vállalkozónak például nem kötelező vállalkozói bankszámlát nyitni.
Mikor kötelező vállalkozói számlát nyitni?
A következő esetekben kötelező pénzforgalmi számlát nyitni:
a jogi személyiséggel rendelkező társaságok közül
- közkereseti társaság (kt.),
- betéti társaság (bt.),
- korlátolt felelősségű társaság (kft.),
- és részvénytársaság (rt.).
Ezenkívül mindenkinek vállalkozói számla kötelező, aki köteles megfizetni az általános forgalmi adót (ÁFA), így az ÁFA-s egyéni vállalkozóknak és magánszemélyeknek is.
Szintén szükséges külön számlát nyitni az alapítványoknak és a non-profit szervezeteknek.
Kisvállalati számlacsomagok induló vállalkozásoknak
Egy induló vállalkozással sok teendő van, ezek közé tartozik a céges bankszámla megnyitása is. Bár nem ez teszi ki az oroszlánrészét az elvégzendő feladatoknak, érdemes rá időt szánni, és olyan számlacsomagot választani, ami illeszkedik a vállalkozás tevékenységi köréhez és pénzügyi helyzetéhez.
A pénzintézetek egy része kifejezetten kedvező feltételeket kínál az induló egyéni vállalkozásoknak, mikrovállalkozásoknak vagy kisvállalkozásoknak. Ha fentebb görgetsz, láthatod, hogy a kisvállalati bankszámla kalkulátorral új vállalkozásokra szabott ajánlatokra is szűrhetsz.
Melyik vállalkozás számít kisvállalkozásnak?
A 2004. évi XXXIV. törvény alapján a kis- és középvállalkozások (kkv) kategórián belül kisvállalkozásnak minősül az a vállalkozás, amelynek
- összes foglalkoztatotti létszáma 50 főnél kevesebb, és
- éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege legfeljebb 10 millió eurónak megfelelő forintösszeg.
Tevékenységre szabott vállalati számlák
A bankok többsége tevékenységi körökhöz kapcsolódóan is kínál számlacsomagot. Ezért mielőtt bárhol számlát nyitnál, érdemes rákérdezni, hogy a vállalkozásod tevékenységi körét érinti-e valamelyik kedvezmény vagy személyre szabott csomag. Több banknál találhatsz ilyen szolgáltatásokat, például ha gyógyszertárad vagy ügyvédi irodád van, emellett a mezőgazdasággal és könyveléssel foglalkozó cégek számára is kínálnak a bankok külön számlacsomagot.
Emellett társasházak, nonprofit szervezetek, civil szervezetek számára is lehet találni olyan számlacsomagot, mely igazodik az adott szervezet pénzügyeihez.