Hír

A Budapest Banknál május 15-től érhetők el a Széchenyi Kártya Program legújabb termékei

Google logóÁllítsd be a Bank360-at
megbízható forrásnak!
2020-05-11|Frissítve: 2022-01-18
Google logóÁllítsd be a Bank360-at
megbízható forrásnak!

Széchenyi Kártya Program megújul, a kibővített konstrukciók mától érhetőek el a szerződött pénzintézeteknél, így a Budapest Banknál is. A bank a kis- és középvállalkozások szakértőjeként 2011 óta közvetíti a program termékeit, ez idő alatt több mint 55 milliárd forintot juttatott a szektor szereplőinek, és jelenleg is közel ezer élő szerződéssel rendelkezik.
 

A Kavosz Zrt. által nyújtott Széchenyi Kártya Programban az új feltételek szerint 4 új konstrukció érhető el. A munkahelyek megőrzésének támogatására elindult Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel 1 millió forinttól akár 750 millió forint összegig igényelhető, 2 éves futamidővel; a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitellel kombináltan igénybe vehető, szabadfelhasználású Széchenyi Kártya Folyószámlahitel PLUSZ legfeljebb 2 éves futamidővel és évi nettó 0,1%-os kamattal rendelkezik, és  illetve 1 és 100 millió forint közötti összegű lehet, a 3 éves futamidejű, szabadfelhasználású Széchenyi Likviditási Hitel  bármilyen forgóeszköz beszerzésre és egyéb igénybe vett szolgáltatások finanszírozására alkalmas; míg a Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ a veszélyhelyzet lejártát követő időszakban a normál üzletmenet visszaállításában segíthet.
 

A kifejezetten gazdáknak szóló Agrár Széchenyi Kártya konstrukcióban már korábban változás történt, a gazdasági nehézségek kezelése és enyhítése érdekében új, kedvezményes feltételrendszerű, emelt hitelösszegű, kiemelt állami kamat- és kezességi díjtámogatásban, illetve költségtámogatásban részesített Folyószámlahitel vált elérhetővé.
 

„A Budapest Bank mindig is kiemelt figyelemmel kezelte a hazai kis- és középvállalkozásokat, bankunk hitel- és ügyfélállományában is meghatározó szerepet töltenek be. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a hazai vállalatok a megváltozott körülmények ellenére is a céljaiknak leginkább megfelelő konstrukciókhoz juthassanak. Ennek érdekében, minden olyan terméket elérhetővé teszünk, amelyek segítséget nyújthatnak a szektor számára. Az évek óta követett startégiánk, az ügyfelek minél mélyebb megismerése és a bizalom kiépítése most még értékesebbé válik, hiszen így még gyorsabban és könnyebben tudjuk megtalálni a legjobb megoldást a céljaik eléréséhez” – jelentette ki Dancsné Engler Bernadett a Budapest Bank kisvállalati termékfejlesztési vezetője.

Promóció

Legfrissebb hírek

Évek óta százmilliárdokat görgetnek maguk előtt a magyar háztartások
2026-08-21

Évek óta százmilliárdokat görgetnek maguk előtt a magyar háztartások

A folyószámlahitel gyors és rugalmas segítséget jelenthet átmeneti pénzhiány esetén, így például az iskolakezdéssel járó többletkiadások finanszírozására is kézenfekvő megoldás lehet. A bankok által gyakran „biztonsági tartalékként” kínált hitelkeret azonban nem helyettesíti a valódi megtakarítást: a felhasznált összeg után jellemzően 20 százalék feletti éves kamatot kell fizetni, és a könnyű hozzáférés miatt fennáll a veszélye annak, hogy a hitel a havi jövedelem állandó kiegészítésévé válik.

Elolvasom
Pénzügyi napló: miért érdemes követni, mire megy el a pénzed?
2026-08-20

Pénzügyi napló: miért érdemes követni, mire megy el a pénzed?

A fizetés megérkezik, kifizeted a számlákat, bevásárolsz, levonják a rendszeres előfizetéseket, rendelsz egy vacsorát, hétvégén pedig becsúszik egy-két program. A hónap végén aztán könnyen felmerülhet a kérdés: hová tűnt el a pénz? Szerencsére van több lehetőség is arra, hogy kövessük a pénzügyeinket, vezethetünk például pénzügyi naplót.

Elolvasom
Iskolakezdés áruhitelből? Megnéztük, mit árulnak el az adatok
2026-08-19

Iskolakezdés áruhitelből? Megnéztük, mit árulnak el az adatok

Az áruhitelek kihelyezésében jól látható szezonalitás figyelhető meg, ám az adatok alapján nem az iskolakezdés, hanem sokkal inkább az év végi ünnepi időszak hozza a legnagyobb felfutást: novemberben és decemberben rendszerint jóval nagyobb összegben kötnek új szerződést, mint az év többi részében.

Elolvasom