Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Hír

A lélegzeted is eláll ettől a bankautomatától - a jövő már a magyar utcákon is ott van

2017-11-17|Frissítve: 2023-01-18

 

Az OTP Bank digitális fejlesztési programjának keretében tavaly ősszel kezdte meg intelligens bankautomatáinak telepítését. A korszerű gépek a már jól megszokott készpénz-kifizetésen túl készpénz-befizetésre, és ezzel együtt a befizetett összeg azonnali jóváírására is alkalmasak. A hitelintézet eddig 162 darabot helyezett ki országszerte. Július óta megduplázódott a havi befizetések száma.
 

Nem csak készpénzfelvétel ATM-ből
 

A hitelintézet az elmúlt hónapokban tovább bővítette modern ATM-hálózatát. Az automaták készpénz ki- és befizetésre egyaránt alkalmasak, ezekből a bank közleménye szerint már 162 darab érhető el országszerte. Az OTP Bank tervei szerint az év végéig közel 200 ilyen intelligens automata áll majd az ügyfelek rendelkezésére.


A befizetésre alkalmas bankautomaták országos listáját itt találod.
 

Az igazi varázslat azonban az, hogy ilyen automaták segítségével a nap 24 órájában, akár ünnepnapokon, vagy éppen hétvégén is lehetőség van készpénzbefizetésre, az összeg pedig azonnal rendelkezésre áll a befizető folyószámláján. Így például, ha éppen karácsonykor kellene hitelkártyatartozásunkat rendezni, de egy fiók sincs nyitva, a számlánk pedig kong az ürességtől, gyorsan megoldhatjuk készpénzzel és egy online utalással a törlesztést, így nem kapunk büntetőkamatot a nyakunkba. 
 

Kéner Zsolt, az OTP Bank senior üzletfejlesztési menedzsere azt is elárulta, hogy kelet-közép-európai régióban egyedüliként az OTP Bank alkalmazza a készpénz visszaforgatási technológiát, amelynek köszönhetően a befizetett készpénz közel 90 százaléka visszaforgatható a pénzfelvételkor – ezzel csökkentve a készpénzlogisztikai költségeket.

Promóció

Kapcsolódó címkék

Kapcsolódó cikkek

A MagNet Bank megveszi a Sopron Bankot
2021-10-14

A MagNet Bank megveszi a Sopron Bankot

A Magyar Nemzeti Bank engedélye még szükséges a tranzakció végrehajtásához, ezután pedig a Sopron Bank várhatóan a MagNet Bank 100 százalékos leányvállalatává válik.

Elolvasom
Megszabják a bankoknak, hogy hol és mennyi ATM-et kell működtetniük
2023-01-18

Megszabják a bankoknak, hogy hol és mennyi ATM-et kell működtetniük

Az MNB rendeletben határozta meg, hogy a bankoknak mennyi bankjegykiadó automatát (ATM) kell üzemeltetniük. Az érintett pénzintézeteknek a bankkártyaszámuktól függően legalább 169-et, a legnagyobb bankoknak pedig tízszer ennyit. A jegybank feltételhez köti a bankfióki pénztárak bezárását is.

Elolvasom

Legfrissebb hírek

Megvan, mennyi lesz a minimálbér 2026-ban
2025-12-04

Megvan, mennyi lesz a minimálbér 2026-ban

Aláírták a minimálbér és a garantált bérminimum emeléséről szóló megállapodást: előbbi 11, míg utóbbi 7 százalékkal emelkedik 2026-tól. A megállapodásról Orbán Viktor miniszterelnök számolt be csütörtök reggel közösségi oldalán.

Elolvasom
Már mobilapplikációból is elindítható a nyugdíj-előtakarékosság
2025-12-04

Már mobilapplikációból is elindítható a nyugdíj-előtakarékosság

A Gránit Bank új Nyugdíj-előtakarékossági számláját (NYESZ) kedvező feltételekkel kínálja az ügyfeleknek, számlanyitási akcióval, lakossági állampapírokra díjmentes, egyéb értékpapírok tekintetében kedvező letéti őrzési díjjal, valamint egyedi, diverzifikált portfólió kialakításának lehetőségével. A számla néhány kattintással, teljesen online megnyitható és kezelhető a bank mobilalkalmazásában.

Elolvasom
Berobbant az Otthon Start, októberben minden rekord megdőlt
2025-12-03

Berobbant az Otthon Start, októberben minden rekord megdőlt

Új korszakot nyitott a hitelezésben az Otthon Start Program: soha annyi lakáshitelt nem vettek még fel a magyar háztartások, mint idén októberben, a szerződött összeg meghaladta a 250 milliárd forintot. Rekord született az egy szerződésre jutó hitelösszeget illetően is. A személyi kölcsön népszerűsége töretlen és a babaváró hitelből is most fogyott idén a legtöbb.

Elolvasom