
Külön vagy közös kassza? Hogyan kezeljék a pénzügyeket a párkapcsolatban élők?
A pénzügyek jó kezeléséhez tudás mellett fontos az önfegyelem is - erről beszélt az RTL Reggelijében a Bank360.hu szakértője.
ElolvasomPénzkérdés: miért folyik ki a pénz a kezeim közül, és mit tehetek ellene?
Sokan vannak, akik nem jönnek ki a havi fizetésükből, pedig nem keresnek rosszul. A családon belül is sok vita forrása, hogy ki mire szórta el a pénzt, és mennyivel járult hozzá a közös kiadásokhoz. A Pénzkérdés szakértői most abban segítenek, hogyan lehet nyomon követni a költségeket, és igazságosan fizetni a közös számlákat.
ElolvasomPénzkérdés: mikortól érdemes bankszámlát nyitni a gyereknek?
Bankszámlát akár már rögtön a születés után is nyithat a szülő a gyerek számára, azonban jellemzően először a felső tagozatban válik ez hasznossá neki. A pénzügyi nevelésnél a legfontosabb, hogy a szülő rendszeresen és nyíltan beszélgessen erről a gyerekkel - derül ki a Bank360.hu szakmai támogatásával készülő Pénzkérdés műsorsorozat első részéből.
ElolvasomEgyre kevésbé tervezzük meg a pénzügyeinket, de azért teszünk is félre
Az elmúlt tíz évben jelentősen csökkent azoknak az aránya, akik pénzügyi tervet készítettek a következő hónapra - derül ki az OTP Bank közleményéből. 2011-ben még a magyarok közel 60 százaléka készült fel anyagilag a következő hónapra, 2021-ben ez az arány már csak 40 százalék volt. Ennek ellenére az elmúlt időszakban sokan tudták növelni a megtakarításaikat.
ElolvasomHogyan vészeljünk át egy hosszabb pénzügyi krízist?
Az újranyitás lehetősége hetek óta napirenden van, sok tekintetben azonban még mindig nem térhettünk vissza a vírus előtti életünkhöz, aminek pénzügyi vonzata is van. Akinek nem befolyásolta a járvány a munkáját és a bevételeit, az akár spórolhatott is az elmúlt évben, sokak számára viszont a pandémia egyet jelentett a pénzügyi problémákkal való küzdelemmel. Megnéztük, mit tehetünk magánszemélyként, hogy a lehető legkisebb veszteséggel kerüljünk ki a járványhelyzetből - illetve milyen lehetőségeink vannak, ha szeretnénk elkerülni a jövőben a hasonló helyzeteket.
ElolvasomÍgy vezesd a pénzügyeid, és 2021 a te éved lesz!
A koronavírus-járvány miatt sokan kezdtek el nagyobb hangsúlyt fektetni a spórolásra, emellett visszafogják a költéseiket és igyekeznek tudatosabb pénzügyi döntéseket hozni. Ennek ellenére a lakosság jelentős része még mindig nem rendelkezik annyi megtakarítással, hogy jövedelemkiesés esetén legalább három, de inkább hat hónapig fedezni tudja a kiadásait. Korábban már összegyűjtöttünk számos tippet, ami abban segít, hogy jobban be tudd osztani a jövedelmed, ehhez most egy sorvezetőt is adunk segítségül.
Elolvasom5 fontos dolog, amit a koronavírus miatt megtanultunk a pénzügyekről
A koronavírus minden téren próbára tett bennünket 2020-ban, a pénzügyek terén is volt mit tanulni. Összefoglaltuk, milyen tanulságokat vonhatunk le a járványnak köszönhetően a pénzügyeinkkel kapcsolatban, és mi az, amit 2021-ben is tudunk alkalmazni.
ElolvasomÁtlátható költségvetés applikációkkal? Ezekkel tervezhetünk hatékonyan büdzsét
Rendszeres pénzügyeink, költéseink és tranzakcióink nyomon követése, tervezése nemcsak havi, de akár napi szinten is bonyolult lehet. A bankkártya használat és az ATM készpénzfelvételi műveletek után kaphatunk ugyan SMS értesítést a banktól, ám ez alapvetően csak az egyenlegünket és az aktuálisan elköltött pénzt mutatja. Ha egy sokkal átfogóbb képet szeretnénk kapni költéseinkről, érdemes lehet bizonyos applikációkat igénybe venni.
Elolvasom