Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Elemzés

Erre kerestek lakásbiztosítást a váltani akarók: átlagosan 99 négyzetméter és 58 milliós érték

2024-04-10|Frissítve: 2024-04-15

Az április elején zárult első lakásbiztosítási kampányban jobb ajánlatot kereső ügyfelek átlagosan 99 négyzetméteres, 58 millió forint biztosítási összegű ingatlanra és 9 milliót érő ingóságokra kalkuláltak díjat - derül ki a Bank360.hu több tízezer összehasonlítás adata alapján készült elemzéséből. A rendkívüli felmondási időszaknak ugyan idénre vége, de új szerződést a 30 napig még élő eddigi helyett ezután is köthetnek a biztosítást váltók.

 

Véget ért az első olyan lakásbiztosítási kampány, amelyben szabadon és ingyen megszüntethették a szerződésüket az ügyfelek. A felmondást április 2-ig juttathatták el a biztosítójuknak, de az eddigi szerződésük még 30 napig él, így új szerződést ezalatt is választhatnak és köthetnek. Ebben számíthatnak arra is, hogy a biztosítók nem fejezték be az akciózásaikat április 2-án, a kedvezményes ajánlatok még élnek, többnyire április végéig, május elejéig.

 

A Bank360.hu lakásbiztosítási kalkulátorával március 1. és április 2. között több tízezer kalkulációt végeztek el az érdeklődők, akik jobbára mobiltelefonon tették meg ezt. A biztosítási ajánlatok összehasonlítása során 81 százalékuk nemcsak az ingatlanát, hanem az ingóságait is szeretné biztosítani. 

 

Lakásbiztosítási kalkulátor

 

Az összehasonlításban az ingatlan adatai alapján a kalkulátor megadta a biztosítók által ajánlott biztosítási összeget. Ez nem a lakóingatlan forgalmi, hanem az újjáépítési értéke, amit az érdeklődők megemelhettek. A márciusi kampányban elvégzett kalkulációk alapján többen éltek ezzel a lehetőséggel, mivel az átlagos választott biztosítási összegek magasabbak lettek, mint az átlagos ajánlott biztosítási összegek.

 

A Bank360.hu-nál végzett kalkulációkban az ingatlanok átlagos ajánlott biztosítási összeg 56,7 millió forint volt, míg a választott, vagyis az érdeklődők által megadott biztosítási összegek átlaga közel kétmillió forinttal többre, 58,3 millió forintra jött ki. A legmagasabb, biztosító által ajánlott biztosítási összeg 592,8 millió forint volt, a legmagasabb választott összeg pedig kereken 600 millió forint. 

 

Az ingóságoknál az átlagos ajánlott összeg 9,1, míg a választott biztosítási összeg 9,3 millió forint volt. A legmagasabb összeg, amit a kalkulációk alapján a biztosító ajánlott az érdeklődőknek, 72,7 millió forint volt, a legmagasabb választott biztosítási összeg pedig 80,5 millió forint. 

 

A kalkulációk alapján a legtöbben családi házra végeztek összehasonlító számítást: 57 százalék ilyen típusú ingatlanra szeretett volna biztosítást kötni. Társasházi lakásokra a kalkulációk 35 százaléka vonatkozott, a fennmaradó 8 százalék pedig sorházra vagy ikerházra. 

 

Lakásbiztosítási kalkulátor

 

A biztosítani kívánt ingatlanok zöme nem a közelmúltban épült, a legtöbbször megadott építési év a kalkulációk során az 1979 és 1980 volt. Egy ingatlanban átlagosan 2,7 fő lakik a kalkulációk szerint. Az átlagos ingatlanméret a megadott adatok alapján 99 négyzetméter volt. Végeztek kalkulációt 800-900 négyzetmétert meghaladó ingatlanokra is. 

 

A kalkuláció során azt is ki lehet választani, hogy szeretnénk-e a lakóingatlan mellett valamilyen melléképületet, például tárolót is bevenni a biztosítási szerződésbe. Erre a kérdésre a többség nemmel felelt, mindössze 4,4 százalék választotta az “igen” opciót. A biztosítani kívánt ingatlanoknál a falazat túlnyomórészt kő vagy tégla, de panellakásokra és vegyes falazatú ingatlanokra is szép számmal kalkuláltak az érdeklődők. 

 

Lakásbiztosítási kalkulátor

 

A tetőszerkezetet tekintve a cserép állt az első helyen, de ez nem is meglepő, hiszen legtöbben családi házra kalkuláltak. A második leggyakrabban választott tetőtípus a bitumenes lemez volt, a harmadik pedig az azbesztpala. 

 

Lakásbiztosítási kalkulátor

 

 

Promóció

Kapcsolódó cikkek

Így válthatod le könnyen a lakásbiztosításod egy jobbra!
2024-04-01

Így válthatod le könnyen a lakásbiztosításod egy jobbra!

Április szabadon felmondhatjuk a lakásbiztosítás szerződésünket, és helyette újat köthetünk. A sokféle ajánlatot egyszerűen és gyorsan össze tudjuk hasonlítani a Bank360 lakásbiztosítás kalkulátorával, és meg is köthetjük rögtön online az új szerződést.

Elolvasom
Itt a jegybank új lakásbiztosítási indexe: jól látszik, miért érdemes váltani
2024-03-20

Itt a jegybank új lakásbiztosítási indexe: jól látszik, miért érdemes váltani

Új lakásbiztosítási indexet vezetett be a jegybank: a biztosítási díjak 2023 utolsó negyedévében 18 százalékkal emelkedtek, ami már önmagában is indokolttá teszi a márciusi szabad váltás iránti érdeklődést.

Elolvasom
Csőtörés, elromlott gázcirkó, darázsfészek a padláson? Egy jó lakásbiztosítással már gyorsszervíz is jár
2024-04-08

Csőtörés, elromlott gázcirkó, darázsfészek a padláson? Egy jó lakásbiztosítással már gyorsszervíz is jár

Egy jól választott lakásbiztosítás olyankor is segíthet, olyan tárgyakra is fedezetet nyújthat, amelyekre nem is gondolnánk. Assistance szolgáltatásnál vészhelyzetben a biztosító azonnal szakembert küld például zárjavításhoz vagy csőtörés-elhárításhoz.

Elolvasom
Bank360Bank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsönLakáshitelBankszámlaUtasbiztosítás
Bank360 - Első lépés a jó döntéshezBank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsön
200 000 Ft10 000 000 Ft
6 96
Bank360 Utasbiztosítás
Hasonlítsd össze a biztosítók utasbiztosítási ajánlatait és kösd meg online

Legfrisebb hírek

Döntött a kormány: maradnak a kamatstopok
2025-06-18

Döntött a kormány: maradnak a kamatstopok

Év végéig meghosszabbítaná a kormány a diákhitelek kamatstopját, illetve a lakáshitelek kamatstopja is marad még fél évig.

Elolvasom
Mekkora lakáshitelre elég a jelenlegi  magyar nettó átlagkereset?
2025-06-17

Mekkora lakáshitelre elég a jelenlegi magyar nettó átlagkereset?

A 2025 áprilisában teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 708 300, míg a nettó átlagkereset 486 500 forint volt a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) június 17-én közölt adatai alapján. Mindez azt jelenti, hogy a bruttó átlagkereset 9,8%-kal, a nettó átlagkereset 9,6%-kal, míg a reálkereset 5,2%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. Ugyanezen időszakban a keresetek mediánértéke még ennél is nagyobb mértékben, 10,2%-kal emelkedett, elérve a bruttó 564 800, illetve a nettó 392 700 forintot.

Elolvasom