Bankbetét ajánlatok

Nem farsangi tréfa: néhány napig a legjobb betéti kamatok verik a kedvenc állampapírét

Bankbetét ajánlatok

Nem farsangi tréfa: néhány napig a legjobb betéti kamatok verik a kedvenc állampapírét

Vrazsovits Rita
2024-02-06 Frissítve: 2024-04-28
2024-02-06 Frissítve: 2024-04-28
37181047

Olyat láthatnak szerdától a kisbefektetők, amire időtlen idők óta nem volt példa: a legjobb betéti ajánlatok kamata magasabb lesz, mint a kedvenc állampapíré. Az egy vagy akár két évre 8 százalék feletti éves kamatot kínáló lekötéseknek azonban már csak napjai vannak hátra.

 

Hónapra hónapra csökken az alapkamat, január 31. óta 10 százalék, és ezzel párhuzamosan annál a néhány banknál is egyszámjegyűvé váltak a betéti ajánlatok, ahol a kisbefektetők pénzüket lekötve érdemi kamatot kaphatnak. A jegybanki vágások hatására a néhány hónappal ezelőtt még elérhető 10 százalék feletti betéti ajánlatok már eltűntek. Az alapkamat és az állampapírhozamok közötti különbség miatt azonban ennek ellenére olyan helyzetben találják magukat a héten a kisbefektetők, amire régen volt példa: a megvásárolható kedvenc állampapír kamata alacsonyabb lesz, mint a legjobb bankbetéteké. A Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) ugyanis szerdától már csak 7,9 százalékos induló kamattal kapható, míg a lekötött betéteknél még maradtak 8 százalék fölötti éves kamatot kínálók. 

 

Van, ahol még élnek az alapkamatvágás előtti ajánlatok is

A Cetelem a január végi jegybanki kamatcsökkentés után nem tett közzé új, csökkentett  ajánlatokat, hanem tartja a korábbi kamatait, de már csak február 11-ig. A bankok jellemzően a rövidebb, éven belüli lekötésekre kínálják a magasabb értékeket, hiszen az alapkamat további csökkenésére számítanak, vagy már eleve azzal együtt változik a betétük kamatozása. A Cetelemnél azonban egyelőre éppen fordítva van: a Bank360.hu betétkalkulátora szerint a legmagasabb, 8,75 százalékos éves kamatot a leghosszabb, 24 hónapos lekötésre adja. Még az egyéves lekötésre is 8,25 százalék a kínált kamat, 18 hónapra pedig évi 8,5, míg nyolc hónapra kereken 8 százalék, látra pedig 7 százalék.

 

A 2024-re jelenleg várt 5 százalék körüli és a 2025-ben még alacsonyabbra prognosztizált infláció esetén ez már egész jelentős reálkamat, amit nagyon régen tapasztalhattak utoljára a pénzüket bankbetétben tartók. A nyolcassal kezdődő kamatokat azonban már a Cetelemnél sem sokáig láthatják a kisbefektetők, mert ezek csak február 11-ig élnek, így az új ügyfelek pénteken tudják utoljára így lekötni a pénzüket, a meglévők pedig a netbankjukban vasárnap estig. A leendő betéti kamatait még nem publikálta a Cetelem, de szinte biztosra vehető, hogy ezek már a legjobb esetben is legfeljebb 7 százalék körüliek lesznek. 

 

Hosszabb, éven túli, 13 hónapos lekötésre még a Gránit Banknál érhető el 8 százalékos éves kamat a KamatMax Plusz betétet választva. Ennél a konstrukciónál azonban arra is érdemes figyelni, hogy a kamatozás változó, a jegybanki alapkamat 2 százalékkal csökkentett értéke. Tehát amennyiben az MNB az elkövetkező hónapokban tovább folytatja a kamatvágásait, akkor ezzel párhuzamosan csökken ennek a betétnek a kamata is. A Gránitnak ez az ajánlata jelenleg március 5-ig érvényes. 

 

A Gránitnál rövidebb idejű lekötésekre már 8 százalék alatti, de még 7 fölötti fix kamatot kínál: a KamatMax 6 hónapos lekötésnél 7,5 százalékos kamatot ad, feltéve, ha számlát nyitunk és aktív számlahasználatot vállalunk a banknál. A szintén fix, de 3 hónapos lekötésre kínált eBank betét kamata 7,75 százalék, a Tripla3 betété pedig 7,45 százalék. A külön feltétel nélküli Szimpla lekötött betét 7 százalékos éves kamattal érhető el, 1, 2, 3, 6 hónapra.

 

Jó esetben a várható infláció feletti kamatot kínál még a MagNet Bank, amelynek a Hello forint betétje 6 hónapos lekötésnél 5,25 százalékos éves kamatot ad, a lekötött összegtől függően pedig bónusz is jár az ügyfeleknek. A minimum leköthető 500 ezer forint után 7500 forint ez az összeg, a maximum 10 millió forintra pedig 150 ezer forint. A Prizma forint betétnél 3, 6 és 12 hónapos lekötés közül lehet választani, a kamat pedig 6,75, 6,30 és 5,55 százalék, vagyis minél rövidebb időre kötjük le a pénzt, annál magasabb az éves kamat. 

 

Az Aktív Plusz betét 3 éves lekötésre, 3 hónapos kamatfizetésre kiemelt és normál kamatot is kínál. A kiemelt kamat 6,75 százalék, a normál kamat a jegybanki alapkamathoz van kötve, az éves kamat jelenleg 4,75 százalék. A 2 éves Hűség betét 3, 4 és 6 hónapos kamatfizetési időszakkal is választható, az éves kamat pedig minden esetben magasabb az első kamatfizetési időszakban, mint a lekötési idő további részében. A kiemelt, majd a normál kamat

  • 3 hónapos kamatfizetési időszakot választva 6, később 5,50 százalék,
  • 4 hónapos kamatfizetési időszakot választva 6, később 5,50 százalék,
  • 6 hónapos kamatfizetési időszakot választva 6, később 5,25 százalék.

Ezen felül a kamatprémium 0,20 százalék, amit a két éves lekötési idő végén számolnak fel, az induló betét összege alapján. 

 

Az Oberbank legkedvezőbb betétje azok számára elérhető, akik legalább 8 millió forintot lekötnek. A kamatok az alábbiak szerint alakulnak:

  • 1 hónapos lekötés esetén a kamat 7 százalék,
  • 2 hónapos lekötés esetén a kamat 6,5 százalék,
  • 3 hónapos lekötés esetén a kamat 6,25 százalék,
  • 6 hónapos lekötés esetén a kamat 6 százalék,
  • 9 hónapos lekötés esetén a kamat 5,75 százalék,
  • 12 hónapos lekötés esetén a kamat 5,50 százalék.

A TOP betéthez azonban elegendő 100 ezer forinttal indítani. 3 hónapos lekötési időt választva 5,75 százalék a kamat, 6 hónapnál 5,50, 9 hónapnál 5,25 százalék, 12 hónapnál kereken 5 százalék, 18 hónap esetén pedig 4,50 százalék.

Promóció

Ne maradj le semmiről, iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapcsolódó cikkek

Help text
Help text
Help text
Help text
Help text
Help text
Help text
Help text
Help text

Születési dátum

bezárás Köszönjük, a választott bank hamarosan keresni fog Téged!
Értékeld a Bank360-at!