Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Tipp & tanács

Tervezz a jövővel nyugdíjpénztári megoldással

2022-11-21|Frissítve: 2022-11-18

Nyugdíjba fektetni hosszú távú befektetés, amely adókedvezménnyel és hosszútávú hozamokkal is gyarapíthatja a vagyonod.

 

Az egyik fő ok, amiért érdemes befektetni és nyugdíjpénztárban spórolni a jelen gazdasági helyzetben (is), éppen az, hogy megvédd megtakarításod vásárlóerejét. A készpénz értéke az inflációval csökken és bár az infláció a befektetésedet is érintheti, de általában a nyugdíjpénztár megtakarítások igencsak jól állták az inflációt az elmúlt évtizedekben és rendre infláció feletti, azaz reálhozamot értek el.

 

Vágj bele a jövőtervezésbe: fizess be nyugdíjpénztári számládra illetve keresd, kérd, válasszad a munkáltató által támogatott pénztári megoldásokat. Fektess a jövőbe!

 

Mit érdemes szem előtt tartani Pénztárválasztásnál:

  • Vannak-e a kockázatvállalási étvágyadhoz és céljaidhoz, élethelyzetedhez illő választható portfóliók?
  • Van-e lehetőség extra rugalmasságra, például vagyon megosztására a választható portfóliók között?
  • Milyen a 10-15 éves hozamok szintje?
  • Hol alacsonyabbak a TKM értékek?
  • Van-e lehetőség már a felhalmozás éveiben is a megtakarításra támaszkodni? Kínál-e a Pénztár Tagi kölcsönt, mellyel 3 év tagság után az egyenleg 30%-ig lehet pénzhez jutni, vagy szeretnél-e élni a tagi lekötéssel hitelfelvételhez az egyenleged 50%-ig?  (A hozam 10 év tagság után felvehető minden pénztárnál.)

 

Miért válaszd az MKB Nyugdíjpénztárat?

Az MKB Nyugdíjpénztár elsődleges célja a hosszú távú megtakarítás teljes, akár 20-30 éves ideje alatt. Több évtizedes tapasztalat mellett folyamatosan fókuszál a sokoldalú szolgáltatások (tagi kölcsön, tagi lekötés, e-ügyintézés) biztosítására és az ügyfélbarát kiszolgálásra. Több választható portfólió között megtakarításod akár meg is oszthatod. Kiegyensúlyozott hosszú távú, 10 és 15 éves hozameredmények és alacsony költségszint (0,40-2,05% közötti TKM értékek) mellett a szakértői hozzáállással, a felhasználóbarát új és innovatív megoldások bevezetésével, vizsgálatával és beépítésével támogatja a Tagokat elégedettségük megőrzése, fokozása céljával. Alacsony költségekkel, adómentes hozamokkal, állami 20 % adókedvezménnyel és akár pénzügyi szakismeret nélkül is tekintélyes összeget halmozhatsz fel nyugdíj-kiegészítésként. Elérhetővé válhat az aktív években megszokott életszínvonal fenntartása. Ráadásul Pénztártagként promóciókkal és játékokkal is találkozhatsz.

 

Lépj most és növeld pénztári számládat az értékes nyereményekért

Év végén nem csupán a 20%-os, akár 150.000 forintos adókedvezmény miatt éri meg növelni a pénztári megtakarításokat. Pénztártagok most értékes nyereményeket is hazavihetnek!

 

Még nem vagy Pénztártag? Lépj be, regisztrálj és játssz Te is! Gondoskodj a kényelmes időskori éveidről! Még tart a Tag ajánló játék is: ajánld most az MKB Nyugdíjpénztárat, megéri! Hozd lépéselőnybe családtagjaidat és ismerőseidet is nyugdíjpénztárral!

Promóció

Kapcsolódó cikkek

Így alakultak a önkéntes nyugdíjpénztárak hozamai
2021-03-16

Így alakultak a önkéntes nyugdíjpénztárak hozamai

Közzétette a Magyar Nemzeti Bank az önkéntes nyugdíjpénztárak hozameredményeit. Jó hír a tagoknak, hogy az éves reálhozam a járvány ellenére is meghaladta az infláció mértékét, köszönhetően az utolsó negyedév nagy hajrájának. Összefoglaltuk a fontosabb eredményeket.

Elolvasom
Önkéntes nyugdíjpénztárak: nem élünk a lehetőséggel
2019-03-29

Önkéntes nyugdíjpénztárak: nem élünk a lehetőséggel

Az MNB adataiból kiderül, hogy a magyar háztartások bruttó vagyona nőtt az elmúlt években, ez pedig hatással van a pénzügyi szektorra is. Az eredményeket a Biztosítási, pénztári és tőkepiaci kockázati jelentésben részletezték. A jelentés a biztosítási szektor és a befektetési alapkezelők eredményei mellett részletesen tárgyalja az önkéntes nyugdíjpénztárak alakulását is. Megnéztük, hogyan áll a magyar lakosság a nyugdíjcélú megtakarítások terén, és hogy milyen eredményekkel zárták a nyugdíjpénztárak az elmúlt időszakot.

Elolvasom
Nyugdíj előtt: 30 évig keveset vagy 10 évig sokat takarítsak meg?
2020-09-10

Nyugdíj előtt: 30 évig keveset vagy 10 évig sokat takarítsak meg?

Azt már mind tudjuk, hogy ha szeretnénk a nyugdíjas éveinkben is nagyjából olyan anyagi körülmények között élni, mint az aktív időszakban, akkor félre kell tennünk. De mikor kezdjük a megtakarítást és mekkora összeggel? És tényleg jobb minél hamarabb elkezdeni? Elvégre ha 30 éven át teszek félre 10 ezer forintot, az pont ugyanaz, mintha 10 éven át tennék félre 30 ezret, nem? Nem. A Bank360.hu megmutatja, mire kell figyelni.

Elolvasom