Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Háttér

Széchenyi-hitel sorozat 1. rész: mit kell tudni a Munkahelymegtartó Hitelről?

2020-09-26|Frissítve: 2024-09-17

A koronavírus-járvány első hulláma alatt sokan maradtak munka nélkül, a második hullám pedig már javában tart. Ebben a helyzetben az egyik legfontosabb törekvés a vállalkozások részéről a munkahelyek megtartása - ehhez a Széchenyi Kártya Program is segítséget nyújt, hiszen nettó 0,1 százalékos kamattal elérhető a Munkahelymegtartó Hitel. Széchenyi-hitel sorozatunkat ennek a kölcsöntípusnak a bemutatásával kezdjük.

 

2020 első negyedévében 3,7 százalék volt a munkanélküliségi ráta országos átlaga, június végére ez az érték 0,9 százalékkal emelkedett meg, 4,6 százalékra. Az alábbi térképen azt mutatjuk meg, hogy megyékre lebontva hogyan változott a munkanélküli ráta 2020 első és második negyedévében.

 

 

A megyék többségében jelentősen megemelkedett a munkanélküliségi ráta, néhány megyében viszont az első hullám idején csökkent ez az érték: Baranya, Somogy, Nógrád, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben arányaiban kevesebb munkanélküli van, mint a járvány előtt.

 

Az országos átlagot tekintve május és július között a munkanélküliek létszáma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 224 ezer fő volt, a munkanélküliségi ráta pedig 4,8 százalék. Ehhez képest, ha csak a júliusi adatokat nézzük, már látható a javulás, a júliusi ráta ugyanis 0,1 százalékkal alacsonyabb, mint a három havi átlag, a munkanélküliek száma pedig júniushoz képest 23 ezer fővel csökkent. 

 

A munkahelyek megtartása az elsődleges cél

A kialakult járványhelyzetben az állam elsődleges célja, hogy a munkanélküliségi rátát minél alacsonyabban tudja tartani, ennek érdekében több olyan hitel is elérhető a vállalkozások számára, amelyeket a munkabérek finanszírozására is tudnak fordítani. Alkalmas erre a célra például az NHP Hajrá, melyet legfeljebb 2,5 százalékos kamattal vehetnek fel a vállalkozások.

 


Hasonlítsd össze hiteltípusonként a banki ajánlatokat a  Bank360.hu NHP Hajrá kalkulátorával!


 

Ennél kedvezőbb kamattal vehető igénybe a Széchenyi Kártya Program Munkahelymegtartó Hitele, mely kifejezetten a munkabérek kifizetésére felhasználható forgóeszközhitel. Összefoglaltuk, mit érdemes tudni erről a hiteltípusról. 

 

0,1 százalékos nettó kamat - tényleg csak ennyit kell fizetni?

A koronavírus-járvány miatt bevezetett Széchenyi-hitelek állami kamattámogatással vehetők igénybe, így történhet meg, hogy az igénylő által fizetendő ügyleti kamat több esetben az egy százalékot sem éri el. A kölcsöntípusok közül a Munkahelymegtartó Hitel az egyik legkedvezőbb: az ügyleti kamat 2,5 százalék, a 2,4 százalékos állami kamattámogatásnak köszönhetően azonban csak 0,1 százalék kamatot kell megfizetnie a vállalkozásnak. Emellett a 2020-ban esedékes kamatfizetések teljesítésére türelmi idő biztosított.

 

A kamaton felül az egyszeri szerződéskötési díjat kell kifizetni, ami 0,5 százalék, de nem több, mint 1 millió forint. A 0,5 százalékos kezelési költség egészére kezelési költségtámogatás vehető igénybe, emellett a Garantiqa felé fizetendő 1,5 százalékos kezességvállalási díj 1 százalékára is igénybe vehető az állami támogatás. 

 

A kamaton és a kezességvállalási díjon felül a vállalkozásnak 1 százalékos különdíjat, valamint hitelbírálati díjat is fizetnie kell - utóbbi tartalmazza az induló költségeket.  

 


A Széchenyi-hitel aktuális konstrukcióinak hitelkalkulátorának segítségével itt tudod kiválasztani a neked megfelelőt és kiszámítani a hiteled törlesztőrészleteit!


 

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel feltételei

A legfontosabb feltétele az igénylésnek az, hogy a vállalkozásnak meg kell tartania a munkavállalók legalább 90 százalékát. Az összes Széchenyi-hitelre vonatkozó feltétel továbbá, hogy az igénylő vállalkozásnak nem lehet sem lejárt hiteltartozása, sem köztartozása. A Munkahelymegtartó Hitel akár a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusszal kombináltan is igénybe vehető. 

 

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel további jellemzői:

 

  • az igényelhető hitelkeret összege 1-750 millió forint, 
  • ingatlanfedezet és önerő nélkül igényelhető,
  • a futamidő 24 hónap,
  • a türelmi idő pedig 9 hónap. 

 

A hiteltörlesztés a türelmi idő lejárta után kezdődik, havi törlesztéssel egyenlő részletekben.

 

Az igényléshez a vállalkozásnak legalább egy lezárt üzleti évvel kell rendelkeznie, 24 millió forintot meghaladó hitelösszegnél pedig legalább két teljes lezárt évre van szükség. Kötelező emellett a Garantiqa Hitelgarancia Zrt., valamint legalább egy nagykorú magánszemély készfizető kezességvállalása. 

 

Kizáró okok a Munkahelymegtartó Hitelnél

A következő helyzetekben nincs lehetőség a Munkahelymegtartó Hitel igénylésére:

 

  • a vállalkozásnak lejárt hiteltartozása van,
  • a vállalkozásnak lejárt köztartozása van,
  • ha a vállalkozás jogerős végzéssel elrendelt csőd-, felszámolási, végelszámolási eljárás alatt áll,
  • ha a vállalkozásnak negatív hitelmúltja van a Széchenyi Kártya Programon belül,
  • ha hat hónapon belül 50 százalékot meghaladó tulajdonosváltás történt a közvetlen tulajdonosi körben,
  • ha a vállalkozás vagy közvetlen tulajdonosa offshore cég,
  • ha a vállalkozás tartósan veszteséges.
Promóció

Kapcsolódó cikkek

Erre várt a turisztikai szektor: itt vannak a Széchenyi Turisztikai Kártya feltételei
2020-09-23

Erre várt a turisztikai szektor: itt vannak a Széchenyi Turisztikai Kártya feltételei

A Széchenyi Kártya Program legújabb eleme a Széchenyi Turisztikai Kártya, mellyel a turisztikai szektorban dolgozó vállalkozások akár 250 millió forint kedvezményes kölcsönhöz juthatnak. Cikkünkben összefoglaltuk a legfontosabb feltételeket.

Elolvasom
8 lényeges különbség az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel között
2020-07-13

8 lényeges különbség az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel között

A Széchenyi hitelek és az NHP Hajrá egyaránt a kis- és középvállalkozásokat célozza meg - jelenleg mindkettő a koronavírus járvány negatív gazdasági hatásait igyekszik enyhíteni, illetve mindkettőre igaz, hogy a piaci vállalati hiteleknél kedvezőbb kamatozással vehető fel. Mi akkor a különbség a két program között? Kik vehetik igénybe ezeket a kölcsönöket és milyen feltételekkel? Ezekre a kérdésekre ad választ a Bank360.hu cikke.

Elolvasom
NHP Hajrá: újabb könnyítéseket jelentett be a jegybank
2020-07-06

NHP Hajrá: újabb könnyítéseket jelentett be a jegybank

Módosul az NHP Hajrá hitelprogram, további könnyítéseket jelentett be Patai Mihály, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke.

Elolvasom
NHP Hajrá, Széchenyi hitel? Itt a kalkulátor, ami megmutatja, milyen feltételekkel vehetnek fel kölcsönt a cégek
2020-07-14

NHP Hajrá, Széchenyi hitel? Itt a kalkulátor, ami megmutatja, milyen feltételekkel vehetnek fel kölcsönt a cégek

A vállalkozásoknak korábban nem sok lehetősége volt a vállalati hitelek összehasonlítására. Ennek most vége, a Bank360.hu NHP Hajrá és Széchenyi hitel kalkulátorokkal néhány kattintás után díjmentesen megtudhatják, milyen feltételekkel igényelhetik a kedvezményes kamatozású kölcsönöket.

Elolvasom
Széchenyi Hitel, NHP Hajrá: tarolnak a fővárosi vállalkozások
2020-10-24

Széchenyi Hitel, NHP Hajrá: tarolnak a fővárosi vállalkozások

A Bank360.hu Széchenyi Hitel és NHP Hajrá Kalkulátora alapján megvizsgáltuk, melyik termék iránt érdeklődnek leginkább a hazai vállalkozások, de az is kiderül, hogy honnan jön a legtöbb érdeklődés.

Elolvasom
Nem mindegy, melyik banknál vesszük fel a kamattámogatott vállalati hitelt
2020-12-08

Nem mindegy, melyik banknál vesszük fel a kamattámogatott vállalati hitelt

A koronavírus-járvány egyik nagy vesztesei a kis- és középvállalkozások (kkv), őket az állam kedvezményes vállalati hitelekkel igyekszik átsegíteni a krízisen. Erre a célra a Széchenyi-hitelek és az NHP Hajrá is rendelkezésre áll. Az államilag támogatott konstrukcióknál a hitelfeltételeket tekintve nincs számottevő különbség, mégsem mindegy, hogy melyik banknál adja be a vállalkozás az igénylést, a számlavezetéshez kapcsolódó díjak között ugyanis számottevő különbségek lehetnek. Cikkünkben annak jártunk utána, hogy melyik hitelintézet milyen feltételekkel kínálja a kedvező hitel mellé számlacsomagjait.

Elolvasom