Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Hír

NHP Hajrá, Széchenyi hitel? Itt a kalkulátor, ami megmutatja, milyen feltételekkel vehetnek fel kölcsönt a cégek

2020-07-14|Frissítve: 2022-01-18

A vállalkozásoknak korábban nem sok lehetősége volt a vállalati hitelek összehasonlítására. Ennek most vége, a Bank360.hu NHP Hajrá és Széchenyi hitel kalkulátorokkal néhány kattintás után díjmentesen megtudhatják, milyen feltételekkel igényelhetik a kedvezményes kamatozású kölcsönöket.

 

A koronavírus járvány okozta gazdasági nehézségek miatt több oldalról is segítő kezet kaptak a vállalkozások - ezek közül a legjelentősebb programok az NHP Hajrá, valamint a Széchenyi hitel új konstrukciói. A kedvezményes hitelek iránt nagy az érdeklődés, viszont a vállalkozók számára nehéz felmérni, hogy milyen feltételekre számíthatnak, ha beadják az igénylést. Ennek az oka, hogy a vállalati termékek összetettebbek a lakossági kölcsönöknél, így a feltételek között is nehezebb eligazodni. Ezen segít a Bank360.hu új fejlesztése, a részletes online vállalati hitelkalkulátor.

 

Az új kalkulátor megmutatja a hitel költségeit és feltételeit

A Bank360.hu új vállalati hitelkalkulátorral Magyarországon elsőként nyílik lehetőség a jelenleg elérhető kedvezményes kamatozású kölcsöntípusok, az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel konstrukciók összehasonlítására. Mindkét termék a koronavírus járvány miatt nehéz helyzetbe került kis- és középvállalkozásokat segíti elsősorban, de az igénylés lehetősége minden kkv számára adott, ha megfelelnek a feltételeknek.

 

A Bank360.hu kalkulátorával egy vállalkozás felmérheti, hogy egy adott hitelösszeget milyen feltételekkel és költségekkel tud felvenni, illetve mely bankok kínálják ezeket az ajánlatokat. Emellett a bankszámla használat költségeivel is számolhatunk, ami segíthet a választásban, hiszen ezen a téren jelentős eltérések lehetnek a bankok között.

 


A Bank360.hu Széchenyi Hitel Kalkulátort minden vállalkozás használhatja megkötés nélkül, a kalkuláció pedig minden esetben ingyenes. Éppen ezért a Bank360.hu szakértői arra biztatnak, hogy az igénylés benyújtása előtt mindenképpen kalkuláljunk, és nézzük meg alaposan a feltételeket, mielőtt döntést hozunk. 

Ugyanez vonatkozik a másik kedvezményes hitelre is: az NHP Hajrá Kalkulátor a választott hitelcélt figyelembe véve segít a döntésben.


 

Hogy működik a kalkulátor?

Az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel kalkulátorokkal mindössze néhány alapadat megadása után rendezhetjük általunk választott szempontok szerint sorba a hitelajánlatokat. A kalkuláció után azonnal megjelennek az ajánlatokhoz tartozó információk is, ahol az igénylés feltételeit és választott hitel kezdeti költségeit is megnézhetjük. 

 

5 egyszerű lépéssel hasonlíthatjuk össze kevesebb mint két perc alatt az ajánlatokat. 

 

  1. A hitelcél kiválasztása

Mindkét terméknél ez az első lépés: az NHP Hajránál azt kell megadnunk, hogy beruházásra, forgóeszközökre vagy hitelkiváltásra szeretnénk felvenni az államilag támogatott kölcsönt, a Széchenyi hitelnél pedig azt kell eldöntenünk, hogy a jelenleg hét elérhető típus közül melyikre van szükségünk.

 

  1. Alapadatok megadása

A következő teendő a hitelösszeg és a futamidő megadása. A kalkulátor csak az első lépésnél kiválasztott hitelcél feltételei szerint enged kalkulálni. Ezenkívül a vállalkozás éves nettó árbevételét kell forintban megadni - ez az információ a bankszámla költségek kiszámításában segít.

 

  1. Bankszámla használat személyre szabása

Az alapadatok megadása után a céges bankszámla használatot is személyre szabhatjuk - ez nem kötelező, de érdemes használni, hiszen így pontosabb képet kapunk a várható költségekről. A vállalati bankszámla kalkulátor szintén a Bank360.hu egyik saját fejlesztése, mely a bankok által kínált vállalati bankszámlák közül segít kiválasztani a megfelelőt. Az összekapcsolt funkciónak köszönhetően megtudhatjuk, hogy az adott hitelintézetnél mennyibe kerül a számla fenntartása, attól függően, hogy mennyit és mire használjuk. 

 

  1. Az ajánlatok megtekintése

Az Ajánlatok megtekintése gombra kattintva megjelennek a választható hitelintézetek, illetve a THM-re és a visszafizetendő összegre vonatkozó információk. Az ajánlat alatt lévő információs gombra kattintva még többet tudhatunk meg az igénylés és a törlesztés feltételeiről. 

 

  1. Kapcsolatfelvétel a bankkal 

Ha minden fontos információt átnéztünk, nincs más hátra, mint kiválasztani a számunkra szimpatikus bankot, és az Érdekel gombra kattintva megadni a vállalkozás elérhetőségét. Az adatok elküldése után a hitelintézet munkatársa hamarosan jelentkezni fog.

 

További előny: felkészülten érkezhetünk a bankba

A Bank360.hu kalkulátora egyedi fejlesztésnek számít a piacon, hiszen ilyen részletesen még nem volt lehetőség összehasonlítani a jegybank és az állam által támogatott vállalkozói hiteleket. A bankok összevetése mellett további előny, hogy az igényléshez szükséges információk is megtalálhatók az oldalon, így a bankfiókba már felkészülten érkezhetnek a vállalkozók.

 

Nem csoda, hogy népszerű az NHP Hajrá és a Széchenyi Kártya Program

Az NHP Hajrának és a Széchenyi hiteleknek számos előnye van, ami vonzóvá teszi a vállalkozók számára a lehetőséget:

  • a kedvezményes hitelek valamennyi kkv számára elérhetőek,
  • a kölcsönök széles körűen felhasználhatóak, többek között a vállalkozás működési költségeire, új beruházásokra vagy akár hitelkiváltásra is,
  • az NHP Hajrá legfeljebb 2,5 százalékos kamattal igényelhető, a Széchenyi hitel több módozatánál pedig akár 1 százaléknál alacsonyabb kamat érhető el,
  • az igényelhető hitelösszeg akár 1 milliárd forint is lehet,
  • a Széchenyi hitelnél a kamattámogatás mellett kezességi díjtámogatást is igénybe vehetünk, emellett több módozatnál is az állam fizeti a kezelési költséget.

 

Láthatjuk, hogy a kedvezményes vállalati kölcsönök legnépszerűbb elemeit a kamattámogatás és az egyéb költségek átvállalása jelenti, hiszen ez nagy segítség a jelenlegi bizonytalan helyzetben. 

Promóció

Kapcsolódó cikkek

8 lényeges különbség az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel között
2020-07-13

8 lényeges különbség az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel között

A Széchenyi hitelek és az NHP Hajrá egyaránt a kis- és középvállalkozásokat célozza meg - jelenleg mindkettő a koronavírus járvány negatív gazdasági hatásait igyekszik enyhíteni, illetve mindkettőre igaz, hogy a piaci vállalati hiteleknél kedvezőbb kamatozással vehető fel. Mi akkor a különbség a két program között? Kik vehetik igénybe ezeket a kölcsönöket és milyen feltételekkel? Ezekre a kérdésekre ad választ a Bank360.hu cikke.

Elolvasom
NHP Hajrá: újabb könnyítéseket jelentett be a jegybank
2020-07-06

NHP Hajrá: újabb könnyítéseket jelentett be a jegybank

Módosul az NHP Hajrá hitelprogram, további könnyítéseket jelentett be Patai Mihály, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke.

Elolvasom
Minden, amit a Kisfaludy Programról tudni érdemes
2020-07-21

Minden, amit a Kisfaludy Programról tudni érdemes

A Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program a legnagyobb, turisztikai fejlesztéseket összefogó kormányzati ernyőprogram. Ismerd meg a benne rejlő lehetőségeket!

Elolvasom
Mit jelent a LEI-kód? Miért szükséges? Hogyan lehet igényelni?
2020-09-08

Mit jelent a LEI-kód? Miért szükséges? Hogyan lehet igényelni?

Minden olyan vállalkozás számára kötelező a LEI-kód használata, amely befektetési számlát vezet, függetlenül attól, köt-e ügyleteket. A LEI-kód nélkül nem lehetséges a tőzsdei kereskedés. A szolgáltatás szabadáras, jelentős különbségek vannak a regisztrátorok között. Elmondjuk a részleteket.

Elolvasom
Erre várt a turisztikai szektor: itt vannak a Széchenyi Turisztikai Kártya feltételei
2020-09-23

Erre várt a turisztikai szektor: itt vannak a Széchenyi Turisztikai Kártya feltételei

A Széchenyi Kártya Program legújabb eleme a Széchenyi Turisztikai Kártya, mellyel a turisztikai szektorban dolgozó vállalkozások akár 250 millió forint kedvezményes kölcsönhöz juthatnak. Cikkünkben összefoglaltuk a legfontosabb feltételeket.

Elolvasom
Széchenyi-hitel sorozat 1. rész: mit kell tudni a Munkahelymegtartó Hitelről?
2020-09-26

Széchenyi-hitel sorozat 1. rész: mit kell tudni a Munkahelymegtartó Hitelről?

A koronavírus-járvány első hulláma alatt sokan maradtak munka nélkül, a második hullám pedig már javában tart. Ebben a helyzetben az egyik legfontosabb törekvés a vállalkozások részéről a munkahelyek megtartása - ehhez a Széchenyi Kártya Program is segítséget nyújt, hiszen nettó 0,1 százalékos kamattal elérhető a Munkahelymegtartó Hitel. Széchenyi-hitel sorozatunkat ennek a kölcsöntípusnak a bemutatásával kezdjük.

Elolvasom
Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön
2021-02-10

Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön

Összefoglaltuk, amit eddig tudunk a tervek szerint 2021 márciusában induló Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön hitelprogramról. A támogatás segítségével akár 10 milliós ingyenhitelhez juthatnak a kis- és középvállalkozások.

Elolvasom
Ez jön az NHP helyett: újabb olcsó vállalati hiteleket jelentettek be
2021-06-09

Ez jön az NHP helyett: újabb olcsó vállalati hiteleket jelentettek be

Újrakalibrált formában válik elérhetővé július 1-től a Széchenyi Kártya Újraindítási Hitelprogram – hangzott el szerdán a Portfolio Hitelezés 2021 konferenciáján.

Elolvasom
NHP Hajrá-körkép: erre ment el a közel 3000 milliárd forint kamattámogatott kölcsön
2021-06-16

NHP Hajrá-körkép: erre ment el a közel 3000 milliárd forint kamattámogatott kölcsön

A június elején közzétett adatok alapján az összesen 3000 milliárd forint keretösszegű NHP Hajrá vállalati hitelprogramból már csak 400 milliárd forint maradt vissza, vagyis a végéhez közelít - hacsak a Magyar Nemzeti Bank nem bővíti ismét a keretet. A Bank360 arról kérdezte a hazai bankokat, hogy mekkora volument helyeztek ki az elmúlt egy évben az NHP Hajrából, illetve, hogy mely ágazatok részesültek legnagyobb arányban a kamattámogatott forrásból.

Elolvasom
Új köntöst kaptak a Széchenyi-hitelek, de az állami kamattámogatás megmaradt
2021-06-26

Új köntöst kaptak a Széchenyi-hitelek, de az állami kamattámogatás megmaradt

Július 1-jétől indul a Gazdaság-újraindítási Akcióterv keretében a Széchenyi Kártya Újraindítási Program.

Elolvasom