Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Hír

Csökkennek a bankszámlák díjai: megállapodott Varga Mihály a Bankszövetséggel

2025-04-08|Frissítve: 2025-04-10

A Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Bankszövetség megállapodásával egyszerűbbé, átláthatóbbá, olcsóbbá válnak a banki költségek – jelentette be Varga Mihály, miután hivatalában fogadta a Magyar Bankszövetség vezetőit kedden reggel. Az új megállapodás öt intézkedéssel erősíti a tájékoztatást és csökkenti egyes lakossági pénzügyi szolgáltatások díját.

A jegybankelnök és a Bankszövetség vezetői egyetértettek abban, hogy a magyar pénzügyi rendszer stabil alapokon áll, a bankok likviditása és tőkehelyzete erős, mindez pedig lehetővé teszi a banki díjak csökkentését. A megállapodás szerint a bankok a jövőben ingyenessé teszik az alapszámlát mindaddig, amíg az infláció szintje három egymást követő hónapban a jegybanki toleranciasáv felső határa (4 százalék) alá nem süllyed. Jelenleg éppen tartósan 4 százalék feletti az infláció, tehát a megállapodás alapján most díjmentessé válik az eddig banktól függően havi 1160-1334 költségű forintos alapszámla egy ideig. (Ezt azok vehetik igénybe, akiknek még nincs bankszámlájuk, vagy a meglévőt felmondják, és elég nekik egy fapados szolgáltatást nyújtó számlacsomag.) Ezzel párhuzamosan legkésőbb az egységes éves díjkimutatásokkal díjkimutatásokkal (PAD) együtt a bankok értesítik azokat az ügyfeleket, akik a jelenleginél kedvezőbb számlacsomagot is választhatnának. 

További segítséget jelent az a jövőben induló ügyféltájékoztató kampány, amely részletes felvilágosítást ad a bankok számlacsomagjainak éves költségéről, így a már meglévő számlacsomag is összehasonlíthatóvá válik más, kedvezményesebb konstrukcióval. A jegybank és a Bankszövetség megállapodott arról is, hogy a pénzintézetek a jegybanki díjcsomag-kalkulátorral segítik a legkedvezőbb számlacsomag kiválasztását honlapjukon. A gyorsabb számlaváltás érdekében a régi számlát ezután online is felmondhatják az ügyfelek.

A Magyar Nemzeti Bank célja, hogy a banki szolgáltatások költségei érezhetően és fenntartható módon csökkenjenek, amelyben partnerként tekint a Magyar Bankszövetségre.

Kapcsolódó cikkek

Itt a bejelentés: csökkenti a bankszámladíjait az OTP Bank
2025-04-08

Itt a bejelentés: csökkenti a bankszámladíjait az OTP Bank

Bejelentette az OTP Bank, hogy a lakossági bankszámladíjakban visszaáll a 2024 végi szintre, és kész befagyasztani azokat 2026 közepéig. Összesen csaknem kétmilliárd forinttal csökkenti lakossági ügyfelei banki költségeit.

Elolvasom
Minden bankszámlás fontos levelet kap péntekig: lehet szörnyülködni és spórolni
2025-01-29

Minden bankszámlás fontos levelet kap péntekig: lehet szörnyülködni és spórolni

A bankoknak január 31-ig kell kiküldeniük a bankszámlahasználatról szóló díjkimutatásukat az ügyfeleiknek, akik ezekben az idén meghökkentően nagy számokkal találkozhatnak. Érdemes átnézni, és ha sokkaljuk, akár bankszámlacsomagot is váltani.

Elolvasom
Százezres különbség is lehet az éves bankszámlaköltségek között
2025-01-29

Százezres különbség is lehet az éves bankszámlaköltségek között

Az ugyanolyan számlahasználati szokásokon alapuló számlacsomagok díjai közt is havi több ezer forint különbség lehet - figyelmeztet a Magyar Nemzeti Bank. Január végéig minden lakossági ügyfél megkapja díjkimutatását számlavezető bankjától a tavalyi bankszámla- és kártyaköltségeiről. Ezek áttekintésével eldönthető, hogy érdemes-e számlacsomagot, vagy akár bankot is váltani.

Elolvasom
Bank360Bank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsönLakáshitelBankszámlaUtasbiztosítás
Bank360 - Első lépés a jó döntéshezBank360 - Első lépés a jó döntéshez
Személyi kölcsön
200 000 Ft10 000 000 Ft
6 96
Bank360 Utasbiztosítás
Hasonlítsd össze a biztosítók utasbiztosítási ajánlatait és kösd meg online
Írd be és válaszd ki, hova utazol!

Legfrisebb hírek

Nőni kezdett a bankok feketelistája
2025-04-16

Nőni kezdett a bankok feketelistája

Hosszú évek óta tartó rövidülés után márciusban nőni kezdett a KHR-ben nyilvántartott lakossági mulasztások száma. Összesen 517 ezer aktív mulasztást tartanak már nyilván, 5 ezerrel többet, mint februárban.

Elolvasom
Cofidis: növekedési tervek, új szolgáltatások a Cetelem felvásárlása után
2025-04-15

Cofidis: növekedési tervek, új szolgáltatások a Cetelem felvásárlása után

Sikeres évet zárt a Cofidis Magyarországi Fióktelepe: 2024-ben 11 százalékkal növelte árbevételét, év végére pedig lezárta a Cetelem felvásárlását, és megkezdte a két vállalat integrációját. A pénzügyi szolgáltató ambiciózus célokat tűzött ki a folytatásban is: idén új digitális megoldásokkal kívánja felpörgetni az áruhitelezést, 2027-re pedig már 40 százalékos hitelkihelyezési növekedéssel számol.

Elolvasom
Bankon belül szeretne jobb számlacsomagot? Ha online váltana, nem lesz könnyű dolga
2025-04-11

Bankon belül szeretne jobb számlacsomagot? Ha online váltana, nem lesz könnyű dolga

A legtöbb banknál csak a bankfiókban lehet számlacsomagot módosítani. A korszerűtlen, évtizedek óta változatlan számlacsomagok viszont általában drágábbak, az ügyfelek mégsem lépnek a nehézkes ügyintézés miatt.

Elolvasom