Közeleg a tanévkezdés, és ilyenkor a szülőkre záporoznak az extra kiadások. Egy albérlet kauciója, berendezése vagy egy laptopvásárlás több százezres tételt jelent. Megnéztük, milyen havi törlesztéssel lehet ehhez kölcsönt felvenni, ha nem elég a rendelkezésre álló pénz.
Akár több százezer forintba is kerülhet a tanévkezdés a családoknak, függően attól, hogy hány gyermek és milyen iskolában kezdi meg vagy folytatja a tanulmányait. A legmélyebben a felsőoktatásba készülők szüleinek kell a zsebükbe nyúlni. A legdrágább tételek közé az albérlet kivételéhez szükséges kaució, esetleg berendezés vagy a tanulmányokhoz megfelelő laptop sorolható. Ha pedig az oktatás költségtérítéses, akkor még jobban pörög a költségszámláló.
A kiadások fedezésére ilyenkor jól lehet, ha van valamennyi félretett pénzünk, de ha ennek épp híján vagyunk, akkor is több megoldás közül lehet választani. A meglévő folyószámlához lehet például igényelni folyószámlahitelt vagy attól függetlenül lehet hitelkártyánk is, ezekkel azonban óvatosan kell bánni. A bank pénzét ingyen használni utóbbi esetben is csak meghatározott ideig lehet, viszont ha nem törlesztjük vissza időben az elköltött összeget, könnyen adósságspirálban találhatjuk magunkat.
Ezeknek a hiteleknek a kamata jelentősen magasabb, mint például a személyi kölcsönöké, és alapvetően olyanoknak érdemes felvenni, akik biztosak lehetnek abban, hogy csak rövid távon szorulnak a pénzre, amit aztán biztosan vissza tudnak hamar fizetni.
A személyi kölcsön kedvezőbb áron nyújt segítséget
A szabad felhasználású személyi kölcsön is olyan hitel, amit gyorsan megkaphatunk. A legtöbb banknál online igényléssel akár 24 órán belül hozzájuthatunk az igényelt összeghez. Megnéztük a Bank360.hu személyi kölcsön kalkulátorával, hogy melyik hitelintézetnél milyen feltételekkel lehete felvenni 1 millió forintot, 24 hónapos futamidőre, ha az igazolt nettó jövedelmünk legalább 450 ezer forint.
Az UniCredit Bank 14,41 százalékos teljes hiteldíj mutatót kínál, így a havi törlesztőrészlet 47 794 forintra jön ki, a teljes visszafizetendő összeg pedig 1 147 056 forint. A banknál ráadásul most 30 ezer forint jóváírásra is szert lehet tenni, ha online történik meg a kölcsön igénylése és a szerződéskötés.
Az MBH Banknál ugyan a THM valamivel alacsonyabb, kereken 14 százalék, a havi törlesztőrészlet azonban többre jön ki, 48 090 forintra, így a teljes visszafizetendő összeg 1 154 160 forint a futamidőre egészére nézve. A Cetelem hitele 21,63 százalékos thm-mel érhető el, így a havi törlesztőrészlet 50 263 forint, illetve 1 206 312 forint a teljes visszafizetendő összeg. A MagNet Bank is hasonló feltételeket kínál, 20,46 százalék a thm, 50 291 forint a havi törlesztőrészlet és 1 206 984 forint a teljes visszafizetendő összeg. Az OTP Bank valamivel drágább erre a viszonylatra az előzőeknél, a thm 29,51 százalék, a havi törlesztőrészlet így 53 541 forint, a teljes visszafizetendő összeg pedig 1 292 484 forint.
További hitelintézetnél is vehetünk fel ekkora hitelt, de kötöttebb futamidőre. A Cofidis 14 hónapos futamidővel számolva 30,98 százalékos thm-mel kínálja a kölcsönt, a havi törlesztőrészlet ennek megfelelően magasabb, 93 665 forint, a teljes visszafizetendő összeg pedig 1 158 745 forint. A Provident pedig havi törlesztésű személyi kölcsönét 30 hónapos futamidőre kínálja, 31,20 százalékos teljes hiteldíj mutatóval. A havi törlesztőrészlet így 46 450 forint, a teljes visszafizetendő összeg pedig 1 393 500 forintra jön ki.