2. A Széchenyi Beruházási és Agrár Széchenyi Beruházási Hitelek esetében a felvehető hitel maximális összege a jelenlegi 1 milliárdról 1,4 milliárd forintra emelkedik.
3. A Széchenyi Beruházási Hitelen belül a zöld beruházási hitelcélok esetén az ügyfél által fizetendő nettó ügyfélkamat a jelenlegi fix 5 százalékról 1,5 százalékra csökken.
4. A Széchenyi Mikrohitel maximálisan felvehető összege 50 millió forintról 100 millió forintra növekszik. Az ügyfélcsoport szintű limit maximum 200 millió forintra nő. A hitelcélok közé a tisztán elektromos járművek is bekerülnek maximum nettó 25 millió forint vételárkorláttal.
Minden másban jövőre is a 2023-ban érvényes feltételek és finanszírozási termékek maradnak meg 2024-ben is. Ez azt jelenti, hogy a Széchenyi Kártya Program a futamidő végéig fix, 5 százalékos nettó ügyfélkamat mellett nyújt forrást a kkv-k számára. Ez a fix 5 százalék a fokozaton csökkenő piaci kamatok mellett ugyan egyre kisebb kedvezményt jelent, de a különbség még így is jelentős a nem kedvezményes vállalati hitelekhez képest, és várhatóan az is marad 2024-ben is.
A 2023 elején elindult Széchenyi Kártya Program Max Plusz keretében 2023. december 18-ig közel 51 ezer hitelkérelmet fogadtak be mintegy 2100 milliárd forint értékben, amelyből közel 1250 milliárd forintot tesz ki a már leszerződött hitelek állománya.