Bank360
  • Hitelek
  • Támogatások
  • Bankszámlák
  • Megtakarítások
  • Vállalat
  • Hitelkalkulátor
Tipp & tanács

Kipróbálnál valami újat, amíg síelni vagy? Ha nem figyelsz, a biztosításod bánja

2024-02-21|Frissítve: 2024-03-04

Sok télisport-rajongó veszi elő a síléceket ezekben a hetekben, és indul útnak valamelyik népszerű síközpontba. A síelés azonban ma már csak egy a számos lehetőség mellett, amit a sípályák nyújtanak, emellett más izgalmas sportágakat is ki lehet próbálni. A téli sportok közül azonban nem mindenre térítenek a biztosítók, vagy ha igen, akkor a biztosításért is jóval többet kell fizetni. Elmondjuk, mit érdemes megnézni a kötés előtt, hogy ne kelljen az anyagiak miatt aggódni, ha baj történik. 

 

Síelni izgalmas, de nem veszélytelen kikapcsolódás, ezért elengedhetetlen mellé a megfelelő biztosítás megkötése. A síbiztosítások az alap, városnézéshez elegendő biztosításokkal ellentétben abban az esetben is térítenek, ha például hegyi mentésre van szükség egy baleset után. Ennek a költsége biztosítás nélkül akár a több millió forintot is elérheti.

 

Nem mindegy, milyen tevékenység közben történik a baj

 

A síelés és a snowboard - vagy ahogy néhány biztosítónál szerepel, a hódeszkázás - minden biztosítónál szerepel a fedezett tevékenységek között, így ha csak ezeket szeretnénk gyakorolni, elég lehet az alap síbiztosítás is. Természetesen itt is figyelni kell, hogy minden esetben a kijelölt pályán sportoljunk, illetve a többi kizárásra is érdemes odafigyelni. A hüttében elfogyasztott italok után például nem tanácsos síelni, az ittasan elszenvedett balesetre ugyanis nem fog téríteni a biztosító.

 

A síelés és a snowboard mellett a népszerű tevékenységek közé tartoznak a korcsolya, a szánkózás és a motoros szános kirándulás is. Utóbbi néhány biztosítónál benne van a fedezett sportágak körében, míg máshol a feketelistán van, ezért ezt mindenképpen érdemes ellenőrizni a biztosítás megkötése előtt. 

 

Az olcsóbb síbiztosításoknál általában a nem biztosított tevékenységek között van a boblesiklás, a síugrás, a vadsíelés, illetve minden amatőr és profi sporttevékenység, még az egyébként elfogadott sportágaknál is. Van, ahol pedig a biztosított tevékenységek közé sorolják a jégvitorlást és a fakutyázást. 

 

Fontos, hogyha olyan tevékenység űzése közben sérül meg a biztosított, ami nincs benne az utasbiztosítási csomagjában, akkor még sürgősségi ellátás esetén sem számíthatunk a biztosító segítségére. Ebben az esetben az Európai Egészségbiztosítási Kártya is akkor jön jól, ha találunk olyan állami intézményt, ahol azt elfogadják.

 

A drágább csomagokkal több mindent csinálhatunk

 

A síbiztosítások mellé lehet választani különböző kiegészítőket, ami védelmet nyújt a hobbi extrém sportolók és akár az amatőr versenyzők számára is. Ezek a csomagok azonban drágábbak, egy hétre kétszeres vagy háromszoros árral érdemes számolni, ha az alapbiztosítás helyett az extrém sportos síbiztosítást választjuk. Az összeg azonban így sem magas: egy hét napos, autó asszisztencia nélküli síelésnél az alapcsomagok ára 3500-4000 forintnál kezdődik, a legdrágább biztosítások ára pedig 13 ezer forint körül alakul. Ezért azonban már lényegében mindent szabad. A téli sportokat tekintve lehet pályán kívül is síelni, engedélyezett a síbiciklizés, a jéghoki, a kutyaszánozás, a hórafting, a hótalpas túrázás és a bobozás is többek között. 

 

A drágább biztosítások nemcsak a tevékenységeket tekintve megengedőbbek. A biztosítási összeg is többszöröse annak, amit az alapbiztosításoknál kapnánk, legyen szó akár egy sporteszköz sérüléséről vagy az orvosi ellátás költségeinek fedezéséről. 

 

Igazítsuk a biztosítást az igényeinkhez!

 

A síbiztosítások között jelentős különbségek vannak, nem mindegy tehát, hogy melyiket választjuk. A Bank360.hu utasbiztosítás kalkulátora segít a feltételek és díjak gyors és alapos összehasonlításában, és ez alapján a nekünk megfelelő biztosítás kiválasztásában és megkötésében. A kalkuláció és szerződés előtt érdemes végiggondolni, hogy mit szeretnénk kipróbálni a téli üdülés alatt. A helyszíni lehetőségek megnézésével már előre olyan biztosítást tudunk kötni, ami akkor is véd bennünket, ha a terepen kedvünk szottyan egy új sport kipróbálására.

 

 

Promóció

Kapcsolódó cikkek

Mire elég és mire nem a külföldi síelésnél az Európai Egészségbiztosítási Kártya?
2023-02-23

Mire elég és mire nem a külföldi síelésnél az Európai Egészségbiztosítási Kártya?

Európai Egészségbiztosítási Kártyát (EEK) mindenki igényelhet, aki jogosult a magyar egészségügyi szolgáltatásra, és érdemes is ezt megtenni külföldre utazás előtt. Ez azonban még kevés lesz akkor, ha bajba kerülünk. Ha el akarjuk kerülni a váratlan és nagy összegű kiadásokat, akkor érdemes utasbiztosítást is kötnünk. Összefoglaljuk, mire elég ez a kártya, ha külföldre utazunk síelni, és mire számíthatunk, ha csak ezzel indulunk útnak.

Elolvasom
Balesetet okoztam síelésnél: miből fizessem ki?
2022-12-21

Balesetet okoztam síelésnél: miből fizessem ki?

A téli sportos utazások során jelentősen megnő a balesetveszély, ami nemcsak azt jelenti, hogy mi eshetünk el rosszul, hanem azt is, hogy esetlegesen miattunk következik be a baj és sérül meg valaki más - még ha nem is állt szándékunkban balesetet okozni. Emiatt sportoláshoz, például síeléshez kifejezetten ajánlott felelősségbiztosítást is tartalmazó síbiztosítást kötni, sőt van, ahol ezt kötelezővé is teszik.

Elolvasom
Négy és húszezer forintért is köthetünk biztosítást ugyanarra a síelésre: mi alapján érdemes választani?
2023-12-21

Négy és húszezer forintért is köthetünk biztosítást ugyanarra a síelésre: mi alapján érdemes választani?

Utasbiztosítás nélkül nem érdemes elindulni külföldre síelni, hiszen számos olyan helyzetbe kerülhetünk, ahol jól jön a biztosító segítsége. A síszezonban elérhető ajánlatok között azonban jelentős különbségek vannak, ugyanarra az ausztriai síútra lehet kötni biztosítást négyezer és húszezer forintért is, attól függően, hogy milyen szempontokat tartunk fontosnak.

Elolvasom
Rekordot döntöttek a magyarok: 1585 milliárdot költöttek külföldi utakra
2024-03-04

Rekordot döntöttek a magyarok: 1585 milliárdot költöttek külföldi utakra

Majdnem másfélszeresére, 1585 milliárd forintra nőtt egy év alatt az az összeg, amit a magyarok külföldi utazásokon elköltöttek. A kint tartózkodási idő is jelentősen, 25 százalékkal, 65,4 millió napra nőtt tavaly. Aki megteheti, hogy utazik, nem spórol a kiadásokon.

Elolvasom