Január végén már több mint 11,3 ezer milliárd forint látra szóló és folyószámlabetét volt a háztartások bankszámláin a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint. Ezekre a betétekre a bankok jellemzően semmilyen kamatot nem fizetnek, az infláció pedig egyre magasabb, így a pénz csak veszít az értékéből. Az idei évre várt infláció alapján akár 600 milliárd forintot is bukhatnak a háztartások, ha nem kezdenek valamit a folyószámlájukon heverő megtakarítással.
Nem kell megijedni attól, hogy ez bonyolult feladat, hiszen a legtöbb banknál már a mobilbanki applikációban is számos lehetőség van arra, hogy az ügyfelek megforgassák a pénzüket. Arra már kevesebb példa van, hogy a mindennapi pénzügyeket és a befektetéseket is ugyanabból az applikációból lehessen intézni, illetve néhány kattintással ugyancsak az appból megnyitható legyen a befektetésekhez szükséges értékpapírszámla is.
Gránit Bank
A Gránit Bank ügyfelei nagyon széles palettáról választhatnak, ha a mobilbankban szeretnék kezelni a vagyonukat és itt gyarapítanák megtakarításukat A befektetés menüben egyaránt van lehetőség különböző lejáratra forint és ötféle devizanemben (EUR, USD, CHF, GBP és RON) devizabetétet lekötni, valamint a lekötött betét mellett értékpapírokat, ezen belül állampapírokat, befektetési jegyeket és a Budapesti Értéktőzsdén forgó részvényeket venni és eladni.
A devizabetéteknél az adott devizanemhez szükséges devizaszámla néhány kattintással megnyitható az appban, ezt követően lehet böngészni a különböző lejáratok között. A befektetési termékek vásárlásához szükséges értékpapírszámla, a befektetői MIFID kérdőív kitöltésével együtt ugyancsak megnyitható az alkalmazásban, amely tartós befektetési számlát is kezel.
UniCredit Bank
Az UniCredit Bank ügyfelei forintban és az általuk elérhető devizákban (például EUR, USD, GBP stb.) egyaránt köthetnek le betéteket az mBanking mobilbanki szolgáltatásban. Emellett elérhető a számukra a teljes befektetésialap-kínálat is a mobilbankban, valamint lakossági állampapírokat és a Budapesti Értéktőzsdén forgó részvényeket is vásárolhatnak az alkalmazásban.
K&H Bank
A K&H mobilbankban az ügyfelek elérik a meglévő befektetéseiket és betéteiket is, emellett lehetőségük van többféle más megtakarításban is elhelyezni a pénzüket. A mobilbankban elérhető a K&H nyugdíjbiztosítás (befektetéshez kötött, hosszú távú nyugdíjcélú megtakarítás), az egyösszegű befektetések és a rendszeres befektetések is, ezek során az ügyfelek különböző kockázati besorolású befektetési alapok közül választhatnak.
OTP Bank
Az OTP Bank tavaly év elején vezette be az OTP Bank a normál értékpapírszámla online nyitási lehetőségét, majd az év második felében a Tartós Befektetési Számla is elérhetővé vált az OTP Bank mobilbankjában. A hitelintézet mobilbankjában a betétlekötés is elérhető az ügyfelek számára devizában is a következő devizanemekben: EUR, USD, CHF, GBP, CAD, SEK, NOK, CZK, PLN, BGN, TRY, JPY. Az értékpapírok közül a mobilbankban az ügyfelek meg tudják vásárolni az OTP saját kötvényeit, különböző befektetési jegyeket, és magyar állampapírokat. Népszerű funkció a mobilbankon belül a Persely szolgáltatás, már 340 ezer ügyfél gyűjtögeti ebben a pénzét.
Erste Bank
A George App-ban az Erste ügyfelei lekötött betétben (forint vagy USA dollár) és forint CélBetét megtakarítási számlán is fialtathatják pénzüket, emellett csupán néhány kattintással nyithatnak értékpapír-, nyugdíj-előtakarékossági- és lakástakarékpénztári számlát is, vagy indíthatnak önkéntes nyugdíjpénztári tagságot.
A rendszeres megtakarítási lehetőséget biztosító Erste Future csomagok mellett különböző befektetési alapok, állampapírok, kötvények és strukturált értékpapírok is elérhetők George-ban. Az ügyfelek a forint mellett euróban, USA dollárban, svájci frankban, angol fontban és japán jenben is befektethetnek, valamint lehetőségük van azonnali áras devizaváltásra, kedvezményes árfolyam a saját számlák közötti, forintról devizaszámlára vagy devizáról forint számlára indított átvezetés esetén.
Raiffeisen Bank
A MyRaiffeisen alkalmazásban forint betétlekötést lehet kezdeményezni, emellett sokféle értékpapír is megvásárolható, elérhetők a részvények és ETF-ek. A mobilbankban elérhető a Raiffeisen Online Broker, melynek kínálatában számos külföldi tőzsde és hazai – BÉT-en kereskedett részvények érhetőek el. A Raiffeisen Online Broker a BÉT, a XETRA, a Bécsi Értéktőzsde (Wiener Börse) és az USA tőzsdéi mellett a Londoni Értéktőzsdét (London Stock Exchange) és az Euronext változatos piacait is megnyitotta a befektetők számára. Ez utóbbi Amszterdam (XAMS), Brüsszel (XBRU), Lisszabon (XLIS) és Párizs (XPAR) tőzsdéit foglalja magába. A fent említetteken túl megtakarítási számlájukat is elérik mobilbankon keresztül az ügyfeleink.
CIB Bank
A CIB Bank mobilbankjában elérhetők a magyar forinton kívül a devizaszámlák és betétek is az ügyfél által vezetett számla devizanemében. Ezek jellemzően USD és EUR devizanemben köthetőek. Ezen felül a bank által forgalmazott közel negyven befektetési alap megvásárolható és eladható, ezeket az alapokat az EURIZON Asset Management Hungary kezeli. Tőzsdei kereskedésre és más befektetési termék vásárlására azonban egyelőre nem alkalmas az applikáció.